Pages - Menu

18 Eylül 2014 Perşembe

Zayıflatan 7 Yiyecek!

Fazla kilolarından şikayet edenlerle, kilo vermek için diyet uygulayanların en çok merak ettiği soruların arasında yer alan hangi besinler kilo aldırmazhangi besinler kilo vermeye yardımcıdırhangi yiyecekler zayıflamaya yardımcı olur, en çok merak edilen sorular arasındadır. Beslenme uzmanlarının önerdiği kilo vermeye yardımcı, kilo vermeyi kolaylaştıran besinlerden bazıları aşağıda sıralanıyor. Diyet yapanlar mutlaka bu besinleri günlük menülerinde gerektiği oranlarda bulundurmalıdır. 
İşte kilo vermeye yardımcı 7 yiyecek
Tarçın
Kan Şekerini dengeleyen Tarçın, şeker hastaları için de çok faydalı bir baharattır. Günde bir çay kaşığı tarçın kan şekeri seviyesini azaltır ve karbonhidratların yağa dönüşmesini engeller. Ancak tarçının kokusunun da tatlıyı çağrıştırması ve iştah açması mümkündür. Bu nedenle fazla tüketilmemelidir.
Greyfurt
C vitamini deposu olan greyfurtun kilo vermeye yardımcı özelliği bulunuyor. Günde 150 gram tüketildiğinde greyfurt, 2 hafta içerisinde 2 kilo verdirebilir. Bazıları aç karnına greyfurt suyu da içiyor, ancak bu şekilde midesi hassas olanlara dokunabilir.
Yeşil Çay
Antioksidan özelliği nedeniyle çok yararlı olan yeşil çay diyetlerde de mutlaka yer alıyor. Asyalı beslenme uzmanları günde 4 fincan yeşil çayın yağ yakımını hızlandırdığını söylüyor. .
Su
Su sağlıklı bir metabolizma için yeri doldurulamaz bir içecektir. Yeterli su içilmeyenlerin kilo vermesi de pek mümkün değildir. Bu nedenle kilo oranına ve yapılan aktivitelere göre günde 1,5-3 litre arasında su tüketmeye gayret edilmelidir.
Protein
Sağlıklı beslenme piramidinde mutlaka tüketilmesi gereken gruplardan birisi olan proteinli besinlerin sindirimi için daha fazla enerji harcanır. Bu sayede vücudun ihtiyacı olan besinlerin alınmasını sağladığı gibi kilo vermeyi kolaylaştırır.
Az yağlı süt ve süt ürünleri
Protein kaynağı olan sütün mutlaka günlük beslenme planında yer alması gereklidir. Magnezyum ve kalsiyum deposu olan az yağlı süt ve süt ürünleri yağları yakan bir hormonun salgılanmasını tetikleyerek kilo verilmesini kolaylaştırır.
Baharatlı besinler
Baharatların kilo vermeyi hızlandıran özellikleri bulunuyor. Özellikle karabiber, hardal gibi baharatlar içerisindeki kapsaisin isimli madde sayesinde kilo verdirmeye yardımcı oluyor. Acı kırmızı biberin de içerisince bulunan kapsaisin kilo vermeyi kolaylaştırıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Ziyaretiniz ve düşüncelerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ediyoruz. Sevgiler kucak dolusunca...